English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٩


مصرف ماست سین‌بیوتیک در بهبود بیماری کبد چرب مفید می ‌باشد.
بیماری کبد چرب به حالتی برگشت پذیر از تجمع چربی در سلول‌های کبدی گفته می‌شود. این بیماری در صورتی که علت آن مصرف بیش از حد الکل نباشد، بیماری کبد چرب غیرالکلی نام دارد. وجود چربی در کبد طبیعی است، اما اگر این میزان از چربی بیش از ۵ تا ۱۰ درصد وزن کل کبد شود، فرد به بیماری کبد چرب دچار شده ‌است.
 ١١:٠٦ - 1399/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
مواد غذایی سبوس دار و کامل مانند انواع نان ها و برنج ها می توانند در کاهش شدت علائم پیش از قاعدگی موثر باشند.
به دلیل اهمیت نقش زنان در جامعه و خانواده، همچنین حضور فعال و روز افزون آنها در عرصه های مختلف اجتماعی هر گونه تلاش جهت ارتقا سلامت آنها امری ضروری می‌باشد. یکی از مشکلاتی که بسیاری از زنان و دختران از آن رنج می‌برند، علائمی است که فرد پیش از قاعدگی و یا در دوران قاعدگی خود تجربه می‌کند. از جمله این علائم می‌توان به درد های کمر و شکم و مشکلات گوارشی مانند تهوع اشاره کرد.
 ١١:٠٥ - 1399/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
به نظر می‌رسد غلات کامل یا سبوس‌دار می‌توانند در بهبود و کاهش شدت بیماری کبد چرب غیرالکلی مفید باشند.
بیماری کبد چرب به حالتی برگشت پذیر از تجمع چربی در سلول‌های کبدی گفته می‌شود. این بیماری در صورتی که علت آن مصرف بیش از حد الکل نباشد، بیماری کبد چرب غیرالکلی نام دارد. وجود چربی در کبد طبیعی است،اما اگر این میزان از چربی بیش از ۵ تا ۱۰ درصد وزن کل کبد شود، فرد به بیماری کبد چرب دچار شده‌است .
 ١١:٠٣ - 1399/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
به نظر می‌رسد مصرف سیر می تواند در بهبود و کاهش شدت بیماری کبد چرب غیرالکلی مفید باشد.
بیماری کبد چرب غیرالکلی به عنوان شایع‌ترین بیماری مزمن کبدی در جهان طیف وسیعی از استئاتوز ساده تا استئاتوهپاتیت غیرالکلی و فیبروز را در برگرفته و نهایتا می‌تواند منجر به سیروز و سرطان کبد گردد.
 ١٠:٥٠ - 1399/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>