English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٩

تاریخچه مرکز :
به استناد رای صادره در شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور مورخ 25/8/1387 با تاسیس مرکز تحقیقات موافقت اصولی و در مورخ 24/1/1392 موافقت قطعی به عمل آمد این مرکز تحقیقات یک دانش آموخته دکتری پزوهشی در کارنامه خود دارد و همچنین دارای ساختار تشکیلاتی مصوب میباشد و نیروهای هیات علمی پزوهشی جذب شده با اعضای موسس مرکز تحقیقات همکاری موثری دارند.
این مرکز تحقیقات به عنوان یک مرکز پژوهشی علمی در راستای ارتقای امنیت غذایی و تغذیه سالم، در جهت پیشگیری، تشخیص، درمان و بیماری ها به امر تحقیق و پژوهش می پردازد و رسالت اصلی آن رسیدن به قله های بالاتر علمی که بتواند همسو با پیشرفت های علمی کشور که در نقشه جامع علمی کشور برای 20 سال آینده تدوین گردیده گام های موثر بردارد.
لذا با توجه به ضرورت برنامه ریزی و توسعه فعالیت های مرکز تحقیقات سلامت مواد غذایی وآشامیدنی هماهنگی با سایر واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، با همکاری اعضاء محترم مرکز تحقیقات اقدام به تهیه مقدمات برنامه راهبردی (استراتژیک) برای این مرکز گردید.
رسالت اصلی
Vision (دورنما): مبدل شدن به یک مرکز تحقیقات معتبر در شمال غرب کشور که هدایت تحقیقات کاربردی در امر امنیت و سلامت مواد غذایی را ایفا کند.
Mission(رسالت): رسالت اصلی این مرکز ارتقاء امنیت و سلامت مواد غذایی بوده که با ارتقاء سطح آموزشی، پژوهشی و درمانی در رشته های مرتبط با بهداشت مواد غذایی و تغذیه برای رسیدن به افق های ترسیم شده در برنامه توسعه علمی 20 ساله کشور در منطقه و بر اساس شئونات انسانی، اخلاقی، اسلامی میسر خواهد بود